Hulajnoga elektryczna

Techlife X5

Wyposażenie
Możliwość złożenia, Nóżka, Oświetlenie przód, Wyświetlacz, Amortyzacja, Oświetlenie tył, Tempomat
Cena
2999 zł
Informacje techniczne
Moc
Moc silnika (W)
350 W
Prędkość
Prędkość max
30 km/h
Zasięg
Zasięg
35 km
Oferta

RECENZJA Techlife X5

Hulajnoga Techlife X5 charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami. Jej maksymalna prędkość wynosi aż 30 km/h . Techlife X5 posiada zasięg do 35 km gwarantując przy tym niezwykły komfort podczas jazdy.
Chcesz dowiedzieć się więcej o hulajnodze elektrycznej Techlife X5? Jakie są jej wady i zalety? Co wyróżnia ja na tle konkurencyjnych modeli?

☑ KUP TANIEJ O 150 ZŁ

Specjalnie dla użytkowników Rankingu został przygotowany rabat na Techlife X5 w autoryzowanym sklepie marki Techlife – electricfeel.pl. Aby skorzystać z rabatu, wpisz kod rabatowy: HR150X5, a zaoszczędzisz aż 150 zł.

Sprawdziliśmy to urządzenie i przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje o hulajnodze elektrycznej Techlife X5 !

ZASIĘG I ŁADOWANIE Techlife X5

Hulajnoga elektryczna Techlife X5 została wyposażona w akumulator marki LG o pojemności 10,4 Ah , który zapewnia użytkownikowi zasięg do 35 kilometrów . Tak duży zasięg na jednym ładowaniu baterii to niezwykły komfort, gdyż oprócz dojechania i powrotu z pracy, można sobie pozwolić na odprężającą przejażdżkę tuż po niej. Bateria Techlife X5 do pełnego naładowania potrzebuje ok. 5 godzin. W przypadku pokonywania dalszych odległości, można ją bez problemu naładować w dowolnym miejscu. Warto również wspomnieć, że akumulator tego urządzenia jest wymienny. Kiedy użytkownik wybiera się w dłuższą podróż, może ze sobą zabrać dodatkową baterię.

SILNIK I MOC Techlife X5

Ta hulajnoga elektryczna posiada silnik o mocy 350-500W . Pozwala rozwinąć prędkość do 35 km/h – ze względu na nią, pojazd dedykowany jest raczej bardziej doświadczonym użytkownikom, którzy wiedzą, gdzie można w bezpieczny sposób się rozpędzić.

KOMFORT JAZDY Techlife X5

Hulajnoga Techlife X5 posiada przednią sprężynową amortyzację oraz tylny podwójny amortyzator hydrauliczny , który zapewnia komfortową jazdę nawet po nierównym terenie. Jako jedna z nielicznych hulajnóg elektrycznych w tej grupie cenowej, ta hulajnoga posiada regulowany tryb jazdy od 1 do 3. Dużym atutem jest jej waga – 18 kg , dzięki której może rozwijać większą prędkość.

Elementem, który zapewnia bardzo duży komfort jazdy, jest siedzisko. Szczególnie w momencie, gdy możemy je do woli i z łatwością montować oraz demontować. Tak właśnie jest w przypadku hulajnogi Techlife X5 z siedziskiem.

Techlife X5 posiada na wyposażeniu mocne przednie oświetlenie LED — białej barwy, które oświetli drogę nawet podczas jazdy w nocy, dodatkowo tylne czerwone oświetlenie zapewni dobrą widoczność przez innych uczestników ruchu.

Duży kolorowy wyświetlacz pokazuje najważniejsze informacje takie jak: stopień naładowania, aktualna prędkość, czy też przebieg. Dodatkowo licznik ma funkcję regulacji biegów naszej hulajnogi (ustawienie maksymalnej prędkości). Hulajnoga posiada system składania oraz składaną nóżkę. Maksymalny udźwig tego urządzenia to 120 kg.

Natomiast utrzymanie odpowiedniej prędkości zapewni tempomat.

WYGLĄD Techlife X5

Ten model dostępny jest dostępny jedynie w czarno-czerwonej wersji kolorystycznej. Przy kierownicy urządzenia znajduje się wyświetlacz LED, manetka gazu oraz przycisk odpowiedzialny za dodatkowe funkcje urządzenia.Posiada także składaną nóżkę i sygnał dźwiękowy w postaci dzwonka.

Hulajnoga Techlife X5 elektryczna - recenzja

ZALETY I WADY Techlife X5

Zalety

krótki czas ładowania baterii

wysoka prędkość maksymalna

wyświetlacz LCD

oświetlenie hulajnogi

składana nóżka

tempomat

podwójny system hamowania

niewielka waga

duży udźwig

Wady

wysoka cena

dostępny jeden kolor

 

 

CZY WARTO KUPIĆ Techlife X5?

Osoby, które pasjonują się nowinkami technologicznymi i szukają bardziej profesjonalnego sprzętu, będą zachwycone tym modelem. Warto na niego zwrócić uwagę ze względu na jego świetne parametry .

CENA Techlife X5

Hulajnoga elektryczna Techlife X5 dostępna jest w cenie 2999 zł w sklepie Electricfeel.pl – autoryzowanego dystrybutora hulajnóg elektrycznych.

☑ KUP TANIEJ O 150 ZŁ

Specjalnie dla użytkowników Rankingu został przygotowany rabat na Techlife X5 w autoryzowanym sklepie marki Techlife – electricfeel.pl. Aby skorzystać z rabatu, wpisz kod rabatowy: HR150X5, a zaoszczędzisz aż 150 zł.

Zakup u oficjalnego dystrybutora danej marki daje gwarancję, że produkt pochodzi ze sprawdzonego źródła, nie jest wadliwy, posiada gwarancję i nie pojawią się problemy z ewentualnym serwisem.

Opinie użytkowników

Oceny użytkowników

Średnia z 9 opinii

Ocena ogólna: 3.89/5
Komfort jazdy: 3.89/5
Przyspieszenie: 3.78/5
Ocena ogólna:
Komfort jazdy:
Przyspieszenie:
Realny zasięg: 35 km
Waga użytkownika: 53 kg
Średnia prędkość: 27 km/h
Prędkość maksymalna: 45 km/h
Czas ładowania: 4 h
Ciężko mi określić przeznaczenie tej hulajnogi xD Z jednej strony to nie jest już typowy model miejski, ale wciąż ciężko nazwać ją modelem terenowym. Ten dziwny kompromis mi jednak odpowiada ;) Korzystam z hulajnogi głównie do przemieszczania się po mieście, robię to codziennie i jeszcze na niczym się nie zawiodłam - ani na komforcie, ani na zasięgu. Jest to nieporównywalnie lepsze niż te wszystkie wypożyczane Lime i inne Birdy. Jeździłam nią też w terenie, na razie mało wymagającym, łąki, leśne dróżki itd. i jak na razie wszystko ok. Mocniejsze testy jeszcze przede mną :) Mam nadzieję, że się nie zawiodę ;)
Ocena ogólna:
Komfort jazdy:
Przyspieszenie:
Realny zasięg: 25 km
Waga użytkownika: 88 kg
Średnia prędkość: 30 km/h
Prędkość maksymalna: 35 km/h
Czas ładowania: 4 h
Nigdzie to nie jest napisane ale hulajnoga w liczniku ma ukryty zaslepka port usb :-)Przy i przy mojej wadze naprawde daje rade , znajomy 70kg te 40km/h przekroczyl:-)
Ocena ogólna:
Komfort jazdy:
Przyspieszenie:
Realny zasięg: 30 km
Waga użytkownika: 75 kg
Średnia prędkość: 28 km/h
Prędkość maksymalna: 36 km/h
Czas ładowania: 5 h
Hulajka godna polecenia. W miare wygodnie można poruszać sie nią nawet w lekkim terenie a wysoki przeswit umozliwia pokonywanie niewielkich nierownosci na drodze jak kamienie czy korzenie w lesie. Do jazdy w godzinach wieczornych polecam zamontowac jakies silniejsze swiatlo np z roweru gdyz fabryczne ledwo oświetla kilka metrow przed. Niestety X5 ma problem z pokonywaniem dłuższych wzniesien nawet tylko 10 stopniowych, czasem trzeba pomagac sobie nogą- nie wyobrażam sobie pokonywanie podjazdów 15 stopniowych a takowe ma pokonywac bez utraty predkosci.
Ocena ogólna:
Komfort jazdy:
Przyspieszenie:
Realny zasięg: 18 km
Waga użytkownika: 83 kg
Średnia prędkość: 20 km/h
Prędkość maksymalna: 32 km/h
Czas ładowania: 4 h
Bateria raczej słaba. Przy wadze 83 kg przejechanie jednym ciągiem trasy 5km == zużyte 50% baterii. Jest realnie szybsza od popularnego chinczyka w wersji pro (nawet przy 20kg różnicy wag użytkowników). Czas ładowania baterii jest OK. Hamulec bębnowy. Przy tej cenie powinien być tarczowy ale ten spełnia swoje zadanie. Wykonanie hulajnogi jest OK, chociaż wyświetlacz jest tak zamocowany, że podczas przewożnia samochodem złożonej hulajnogi bardzo łatwo go uszkodzić a cena nowego na stronie producenta to 1/5 wartości hulajnogi. Amortyzatory i oświetlenie są dobrze zrobione spełniają swoją rolę. W porównaniu do popularnej chińskiej marki w wersji pro uważam, że przez bardzo maly realny zasięg i jakość \"osprzętu\" (hamulec, wyświetlacz) wypada blado (a w dodatku jest droższa).
Ocena ogólna:
Komfort jazdy:
Przyspieszenie:
Realny zasięg: 25 km
Waga użytkownika: 88 kg
Średnia prędkość: 20 km/h
Prędkość maksymalna: 35 km/h
Czas ładowania: 4 h
Jest ok
Ocena ogólna:
Komfort jazdy:
Przyspieszenie:
Realny zasięg: 15 km
Waga użytkownika: 78 kg
Średnia prędkość: 25 km/h
Prędkość maksymalna: 30 km/h
Czas ładowania: 4 h
Jest ok
Ocena ogólna:
Komfort jazdy:
Przyspieszenie:
Realny zasięg: 0 km
Waga użytkownika: 84 kg
Średnia prędkość: 14 km/h
Prędkość maksymalna: 31 km/h
Czas ładowania: 7 h
Na hulajnodze się trochę zawiodłem, o ile szybkość jest ok , to zasięg jest masakryczny, ładowanie też mnie niemile zaskoczyło, szczególnie po przeczytaniu tu komentarzy że ładuje się w 4 h. Poza tym jest ok, daje rade na większości nawierzchniach.
Ocena ogólna:
Komfort jazdy:
Przyspieszenie:
Realny zasięg: 20 km
Waga użytkownika: 110 kg
Średnia prędkość: 17 km/h
Prędkość maksymalna: 25 km/h
Czas ładowania: 6 h
Minusy: Aktualny przebieg hulajnogi to ponad 80km, po ok. 32 km odkręciła się śruba trzymająca przednią sprężynę amortyzatora (koło wysunęło się z amortyzatora o ok. 2cm), dokręciłem ją, jednak po następnych 40 km znów zaczęła się odkręcać... Podczas jazdy odkręcają się czerwone nakrętki usztywniające kierownicę po rozłożeniu, powstają luzy w kierownicy i pojawia się hałas (np. podczas jazdy po chodniku), trzeba się zatrzymać i je dokręcić. Podjazdy pod lekkie wzniesienia (5-10 stopni, mierzone apką w telefonie) - masakra, zatrzymuje się po 5...15 metrach, nadaje się do jazdy tylko po płaskim terenie. Szwagier (o podobnej masie) kupił o 500-600PLN tańszą hulajnogę firmy Fru... (z silnikiem o mocy 300W (X5 ma 350W wg producenta)) i z podjazdami nie miał żadnych problemów, podobnie jak na twardej piaskowej drodze, X5 nie chciała po niej jechać (może to przez mniejsze koła 8-calowe), silnik często zatrzymywał się, czasami ledwo toczyła się, a szwagier jechał bez problemów... Po kilkunastu minutach jazdy silnik zauważalnie cieplejszy, w porównaniu do silnika w hulajnodze szwagra. Silnik głośny, podest działa jak wzmacniacz rezonansowy - dodatkowo zwiększa jego głośność - może to zaleta, nie trzeba używać dzwonka :). Przy określonych prędkościach powstają jakieś dziwne, głośne wibracje/świsty w tylnym kole napędowym (jakby sterownik silnika dawał jakieś dodatkowe impulsy prądowe ?, nie były to odgłosy z hamulca bębnowego). Wskaźnik naładowania akumulatora - czasami z 4 kresek spada do dwóch, żeby później znów wrócić do 4-ch. Gdy pokazuje 1-ną kreskę to silnik ledwo ciągnie nieobciążoną hulajnogę - jakiś żart? Wystające kable, po kilku złożeniach/rozłożeniach hulajnogi odkleił się silikon, którym zostały zalane kable wchodzące do podestu z przodu. Otwieranie nóżki podtrzymującej hulajnogę - ciężko rozłożyć ją nogą, przydałby się jakiś bardziej wysunięty element. Być może miałem pecha, ale w moim egzemplarzu hulajnogi tylna opona zatacza lekką ósemkę, gdy podniosłem tylne koło i włączyłem manetką 25km/h, odczuwalne były lekkie wibracje (niewyważenie?). Podczas jazdy po bardziej nierównym terenie (bruk) przedni amortyzator jest głośny (pomimo gumowego odbojnika), słychać uderzenia metal o metal. Po dłuższej jeździe po nierównej nawierzchni odkręcają się pokrywki (nie wiem jak to inaczej nazwać) tylnych amortyzatorów, gdy są nierówno dokręcone powodują hałas podczas pracy zawieszenia. Plusy: Wygląd, oczywiście to kwestia gustu. Po złożeniu zajmuje mało miejsca i łatwo mieści się w bagażniku samochodu (i powinna być z niego wyciągana tylko w pobliżu płaskich, utwardzonych tras (asfalt, równa kostka)). Być może jest to hulajnoga tylko dla dzieci/osób o wadze grubo poniżej 120kg (czyli maksymalnej deklarowanej przez producenta) i część w/w wad nie wystąpiłaby lub wystąpiłyby po dużo dłuższym okresie eksploatacji... Ogólnie, patrząc na mechanikę, moc i porównując z hulajnogą o ok. 20% tańszą, po zakupie hulajnogi o maksymalnym obciążeniu 120kg Techlife X5 jestem zawiedziony :(.
Ocena ogólna:
Komfort jazdy:
Przyspieszenie:
Realny zasięg: 0 km
Waga użytkownika: 70 kg
Średnia prędkość: 25 km/h
Prędkość maksymalna: 25 km/h
Czas ładowania: 30 minut h
Techlife X 5 czerwone Lądowałem 30minut już zielone jedzi 2 minut zgasły nie wiem coś tam stało problem???
Zobacz więcej opinii
Dziękujemy, Twoja opinia została dodana!

Masz taką hulajnogę i z niej korzystasz? Podziel się z nami swoją opinią i pomóż nam tworzyć rzetelny ranking!

Dodaj swoją opinię

    bardzo słabasłabaśredniadobrabardzo dobra

    bardzo słabysłabyśrednidobrybardzo dobry

    bardzo słabesłabeśredniedobrebardzo dobre