Ranking hulajnóg

Speedway 5

Wyposażenie
Możliwość złożenia, Nóżka, Oświetlenie przód, Wyświetlacz, Sygnał dźwiękowy, Amortyzacja, Oświetlenie tył, Tempomat, Kierunkowskazy
Cena
8499 zł
Informacje techniczne
Moc
Moc silnika (W)
2000 W
Prędkość
Prędkość max
65 km/h
Zasięg
Zasięg
60 km
Oferta

RECENZJA Speedway 5

Hulajnoga elektryczna Speedway 5 posiada wytrzymałą konstrukcję i sportowy wygląd, może też pochwalić się dobrymi osiągami i dużymi oponami. Mimo to w dalszym ciągu jest hulajnogą bardziej miejską, niż terenową, o czym decydują głównie jej umiejętności w tłumieniu wstrząsów.

Sprawdziliśmy to urządzenie i specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szczegółowy opis hulajnogi elektrycznej Speedway 5 !

ZASIĘG I ŁADOWANIE Speedway 5

Wykorzystany w Speedway 5 akumulator posiada bardzo dużą jak na model miejski pojemność – aż 23,4 Ah. Oznacza to, że jadąc w sposób ekonomiczny pokonamy nawet 120 km ciągiem! Jeśli nie chcemy oszczędzać na prędkości, to poruszając się ze stałą prędkością 35-40 km/h uda nam się przebyć w okolicach 70 km. To naprawdę świetny wynik. Czas uzupełnienia baterii może wynieść od 4 do nawet 13 godzin, zależnie od typu ładowarki.

SILNIK I MOC Speedway 5

Hulajnoga posiada aż dwa silniki – jeden na przednim kole i jeden na tylnym. Ich moc szczytowa wynosi 2x1800W, czyli 3600 W łącznie. Powtórzmy jednak – jest to moc szczytowa, czyli w tzw. peaku. Producent nie podaje informacji na temat mocy nominalnej. Możemy przypuszczać, że wynosi ona w okolicach 800-1000W dla jednego silnika i tę wielkość podajemy w parametrach hulajnogach, aby zachować obiektywność rankingu (na tyle, ile to możliwe w tym wyjątkowym przypadku).

Maksymalna prędkość, jaką osiąga pojazd wynosi 65 km/h. Podczas jazdy możemy dowolnie korzystać z obu silników lub tylko jednego, posługując się przyciskiem SINGLE/DUAL. Do wyboru mamy również tryb ECO i TURBO. Decydować możemy nawet o tym, czy chcemy korzystać z funkcji kick-to-start czy wolimy startować z mocnym przyspieszeniem. Co też ważne, po kilku sekundach jazdy ze stałą prędkością, automatycznie włącza się tempomat.

KOMFORT JAZDY Speedway 5

Hulajnoga Speedway 5 posiada duże, 10-calowe opony bezdętkowe, które na pewno radzą sobie z przeszkodami lepiej niż typowe koła 8-calowe, jednak zawieszenie tego pojazdu jest stosunkowo twarde. Sprawia to, że hulajnoga bardzo dobrze radzi sobie w warunkach miejskich i podczas jazdy po np. kostce brukowej gwarantuje większy komfort niż popularne modele w stylu Xiaomi, jednak nie sprawdzi się w wymagającym terenie. O szybkie i bezpieczne wytracanie prędkości dbają dwa hamulce tarczowe i jeden elektroniczny.

Pojazd wyposażony został w bogate oświetlenie – światło przednie na sztycy kierownicy, światła pozycyjne na podeście, kierunkowskazy, światło tylne, a nawet świecący z podestu hologram. Niestety, wyłącznie światło przednie można włączać i wyłączać za pomocą przycisku przy kierownicy. Włącznik do pozostałych znajduje się przy podeście. Na wspomnianej już kierownicy znajdziemy również przycisk sygnału dźwiękowego oraz okrągły wyświetlacz MiniMotors, który umożliwia sprawdzenie wszystkich istotnych parametrów (prędkość, bateria itd.) oraz zmianę wszelkich ustawień.

WYGLĄD Speedway 5

Jak na model miejski, Speedway 5 posiada bardzo terenowy wygląd. Posiada wiele widocznych elementów, duży wyświetlacz, szerokie opony i inne cechy, które nadają jej mocny charakter. Występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym.

Hulajnoga Speedway 5 biała

ZALETY I WADY Speedway 5

Zalety

duża moc (dwa silniki)

tryb SINGLE/DUAL

duży zasięg

10-calowe koła

wyświetlacz

bogate oświetlenie

kierunkowskazy

waga 30 kg (daje stabilność)

trzy hamulce

system składania

sygnał dźwiękowy

kick-to-start (opcjonalnie)

Wady

duża waga (problem z przenoszeniem)

długi czas ładowania

brak blokady antykradzieżowej

brak konkretnej informacji o mocy nominalnej

włącznik światła przy podeście

twarde zawieszenie

CZY WARTO KUPIĆ Speedway 5?

Hulajnoga elektryczna Speedway 5 to profesjonalny model miejski, który zapewnia jednocześnie świetne osiągi i wysoki komfort jazdy. Poradzi sobie też poza miastem, jednak w niezbyt wymagającym terenie. To dobry wybór dla osób, które na co dzień będą korzystać z hulajnogi podczas jazdy do pracy czy na zakupy, ale od czasu do czasu chcieliby się wybrać do parku lub na leśną ścieżkę. 

CENA Speedway 5

Hulajnoga elektryczna Speedway 5 dostępna jest w cenie 8499 zł

Zakup u oficjalnego dystrybutora danej marki daje gwarancję, że produkt pochodzi ze sprawdzonego źródła, nie jest wadliwy, posiada gwarancję i nie pojawią się problemy z ewentualnym serwisem.

Opinie użytkowników

Oceny użytkowników

Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym opiniodawcom!
Dziękujemy, Twoja opinia została dodana!

Masz taką hulajnogę i z niej korzystasz? Podziel się z nami swoją opinią i pomóż nam tworzyć rzetelny ranking!

Dodaj swoją opinię

  bardzo słabasłabaśredniadobrabardzo dobra

  bardzo słabysłabyśrednidobrybardzo dobry

  bardzo słabesłabeśredniedobrebardzo dobre

  2 osoby skomentowały “Speedway 5

  1. Kamil Jarecki mówi :

   Zgadzam sie z tym wszystkim co tutaj jest opisane. ja przy kupnie kierowalem się moca silnika głównie i tym, ze ma duże koła. I mimo, że cena no…. troche jest wysoka, to miałem specjalnie na to przygotowany budżet i postanowiłem ja zakupić. Ale fakt, potem wyszły pewne mankamenty jak np czas ładowania – masakra jakaś, ale tłumacze sobie to tym, ze po prostu odbywa się to ze wzgledu na dużą moc tego silnika. No i troche to coś waży. Mimo wszystko jednak jak ktoś jeździ np do pracy, po normalnej drodze asfaltowej to jak najbardziej polecam.

  Komentarze są wyłączone.